Чи оподатковується матеріальна допомога?

Чи оподатковується матеріальна допомога?
Закону 212-ФЗ визначено, що об’єктом обкладення страховими внесками на обов’язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв’язку з материнством для організацій визнаються виплати та інші винагороди, що нараховуються на користь фізичних осіб, зокрема, в рамках трудових відносин. Згідно Закону 212-ФЗ база для нарахування страхових внесків для платників-організацій визначається як сума виплат та інших винагород, передбачених даного закону, нарахованих платниками страхових внесків за розрахунковий період на користь фізичних осіб, за винятком сум, зазначених у Закону 212-ФЗ.

Об’єктом обкладання страховими внесками на обов’язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань визнаються виплати та інші винагороди, що виплачуються страхувальниками на користь застрахованих у рамках трудових відносин та цивільно-правових договорів, якщо відповідно до цивільно-правовим договором страхувальник зобов’язаний сплачувати страховикові страхові внески (Закону 125-ФЗ. Закону 125-ФЗ встановлено, що база для нарахування страхових внесків визначається як сума виплат та інших винагород, передбачених, нарахованих страхувальниками на користь застрахованих, за винятком сум, зазначених у Закону 125-ФЗ. Пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону 212-ФЗ і підпунктом 3 пункту 1 статті 20. 2 Закону 125-ФЗ встановлено, що страхові внески не нараховуються на суми одноразової матеріальної допомоги, що надається платниками страхових внесків: а) фізичним особам у зв’язку зі стихійним лихом або іншим надзвичайних обставиною з метою відшкодування заподіяної їм матеріальної шкоди або шкоди їх здоров’ю, а також фізичним особам, які постраждали від терористичних актів на території Російської Федерації, в) працівникам (батькам, усиновителям, опікунам) при народженні (усиновлення (удочеріння) дитини, що виплачується протягом першого року після народження (усиновлення (удочеріння), але не більше 50 000 рублів на кожну дитину. Крім того, згідно з пунктом 11 частини 1 статті 9 Закону 212-ФЗ і підпунктом Закону 125-ФЗ не підлягають обкладенню страховими внесками суми матеріальної допомоги, що надається роботодавцями своїм працівникам, які не перевищують 4000 руб.

на одного працівника за розрахунковий період.

Чи оподатковується матеріальна допомога?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий