Який податок на дарування?

Який податок на дарування?
Пройшли часи, коли житло належало виключно державі. Сьогодні кожен громадянин Російської Федерації, який має у власності нерухомість, має право розпоряджатися її подальшим призначенням і має можливість оформити її на будь-якої людини.

Прийнявши таке відповідальне рішення, у людини, некомпетентного в юридичних питаннях, виникають сумніви: що краще оформити заповіт або договір дарування (дарчу)? У чому принципова відмінність даних документів, і яке функціональне навантаження вони несуть? У юриспруденції заповіт і договір дарування розглядаються як абсолютно різні поняття, ототожнювати які в жодному разі не можна. Єдине, що ріднить дарчу і заповіт, так це безоплатна передача права власності на житло.

Але при оформленні дарчої власність переходить до вас з моменту вступу договору дарування законної сили і завершення реєстрації права власності, а при заповіті лише після кончини заповідача. Після того, як дарувальник передав вам в дар свою нерухомість, він не має до неї ніякого відношення, позбавляється права проживання, якщо цей момент не обговорений у договорі. Якщо ж на нерухомість оформляється заповіт, то всі права на майно зберігаються за заповідачем, і розпоряджатися цією нерухомістю ви зможете тільки після його смерті.

Для цього необхідно вступити в права спадщини, надавши відразу після кончини заповідача нотаріусу свідоцтво про смерть. Після півроку з моменту смерті необхідно звернутися до нотаріуса з документами, що встановлюють право на квартиру (документ про приватизацію, свідоцтво про право власності, копію договору купівлі-продажу), довідками з БТІ та податкової інспекції про сплату податку, свідоцтвом про народження заповідача. Вступивши в права спадщини і оформивши нерухомість на себе, ви стаєте єдиним власником, на яку не має права претендувати інші родичі і чоловік.

Податки при оформленні спадщини не передбачені, проте, плату нотаріусові, технікам БТІ та податковим інспекторам за довідки ніхто не відміняв. Доведеться також сплатити держмито за видачу свідоцтва про право на спадщину, від сплати якої, згідно з пп.

5 п. 1 ст. 333. 38 НК, звільняються неповнолітні діти та особи з психічними розладами.

Складання заповіту має деякі нюанси, які необхідно враховувати, віддаючи йому перевагу як виду угоди. Заповідач може змінити або скасувати заповіт в будь-який момент, а кожні три роки він має його підтверджувати нотаріально. Крім того, складаючи заповіт, слід врахувати потенційну наявність спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку. До цієї категорії можна віднести непрацездатних і неповнолітніх дітей заповідача, його непрацездатного чоловіка, батьків або непрацездатних утриманців, які можуть оскаржити заповіт спадкодавця після його смерті. Передбачаючи можливість таких дій з боку родичів, доцільніше укласти договір дарування.

У цьому випадку нерухомість може бути оформлена у власність відразу після підписання дарчої, при цьому передбачено податок на доходи від майна у розмірі 13% від його ринкової вартості. Згідно п. 18. 1 ст. 217 НК РФ від сплати податку звільняються близькі родичі дарувальника або члени його сім’ї. Дарчу не можна розірвати і змінити (це можливо лише в судовому порядку за поданням суб’єктивних обставин).

Цей документ складається один раз і дійсний необмежену кількість часу.

Який податок на дарування?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий